+90 850 733 1984                EN

Anasayfa Ortaokullar Koordinatörümüz Kadir Bayşu LGS Tarihinin 20 Haziran’a Alınmasını Değerlendirdi

4 Mayıs 2020 tarihinde yapılan resmî açıklamada, “LGS’nin 20 Haziran Cumartesi günü yapılacağı” kamuoyuna duyuruldu. 

Yapılan resmî açıklamada “her öğrencinin sınava kendi okulunda gireceği” de belirtildi. Öğrencilerin kendi okulunda sınava girecek olması, öğrencileri sevindiren, sürpriz bir karar oldu. Böylelikle her okul kendi öğrencilerini daha iyi sahiplenecek, öğrencilerinin yakın temasta bulunmamaları için gerekli tedbirleri alarak hijyen kurallarına uygun sınav ortamı sağlayabilecektir.

8. sınıf öğrencilerimizin, önlerindeki 45 günlük süreyi nasıl değerlendirmeleri ve süreci daha verimli nasıl yöneteceklerine yoğunlaşmaları gerekiyor. Çünkü araştırmalar, ulusal sınavlarda son bir ay içerisinde gösterilen performansın başarıyı artıracağını gösteriyor. Bu nedenle, bu süreçte bütün dersler önemsenmeli, “birinci dönem kazanımları”na yönelik sürekli tekrarlar yapılmalı, kazanımlar gözden geçirildikten sonra Millî Eğitim Bakanlığının son üç yıldır yayınladığı örnek soruların hepsi çözülmelidir. Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimizin bol kitap okumalarını, dergiler karıştırmalarını, güncel olayları gazete ve haber kanallarından takip etmelerini de öneriyoruz.

Öğrencilerimiz; evde kaldığı süre zarfında tıpkı okuldaymış gibi bir program hazırlanmalı, okul zamanı kaçta kalkıyorsa aynı saatte kalkmalı, uyku ve yemek düzenini bozmamalı, arada balkona çıkmalı, güneşle temas kurmalı ve fiziksel aktiviteler yapmalıdır.

Bu yolculukta, başarı için özveriliyle çalışan sevgili öğrenciler; özetlemek gerekirse, günlük konu tekrarları yapmalı, gazete ve dergi okumalı, problem çözmenin yanı sıra sizler de problem oluşturmalı, problemlere çözüm önerileri getirmeli ve hayatla ilişkilendirilmiş problemlerle karşı karşıya kalmalısınız. Bunların yanı sıra sınav pratiği yapmak için, nitelikli kaynaklar kullanmaya dikkat etmelisiniz. Unutmayın, sınav sürecini en iyi şekilde planlayan ve uygulayan öğrenciler her zaman ön sıralarda yer alacaktır.

Bu bağlamda AYDIN Yayınlarının LGS kaynaklarını sizlere öneriyor, her birinize bu yolculukta başarılar diliyoruz.

Kadir BAYŞU

Nesibe Aydın Okulları Ortaokullar Koordinatörü

05 Mayıs 2020 Salı

İlgili Haberler