+90 850 733 1984             EN

Anasayfa Nesibe Aydın Okullarından Örnek Uygulama

Çok yönlü eğitim anlayışı ve öğrencilerinin kişisel gelişimlerini destekleyici çalışmalarıyla eğitim alanında lokomotif bir marka haline gelen Nesibe Aydın Okulları, tüm eğitim kurumlarına örnek olacak bir uygulamaya daha imza attı.

Nesibe Aydın Okulları, “En İyi Yol Arkadaşımız Kitaplar” sloganıyla başlattığı okuma kampanyasıyla ile okul servislerini adeta birer kütüphaneye çevirdi. Öğrencilerinin okul ve ev arasında ulaşım için geçirdiği süreyi verimli kılmak fikrinden yola çıkarak okul servislerine binlerce kitap yerleştiren Nesibe Aydın Okulları, bu sayede öğrencilerinin okuma alışkanlıklarını daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

Yeni uygulamayla ilgili kısa bir açıklama yapan Nesibe Aydın Okulları Kurucusu, Eğitimci Yazar Nesibe Aydın; “Başarının kapısını açan tek anahtar eğitimdir. Eğitim de kitap okumakla başlar! Okuduğunu anlayan, anladığını sorgulayan, yorum ve ifade yeteneği gelişmiş bireyler, hem derslerinde hem de sosyal yaşamlarında başarılı olurlar.  Nesibe Aydın Okulları olarak üreten ve düşünen aydın nesiller yetiştirmek için öğrencilerimizi her an okumaya teşvik edeceğiz.” dedi. 

Ana sınıfından liseye kadar her yaş kademesinden öğrencinin ders programında ortak bulunan “okuma saati” de Nesibe Aydın Okulları tarafından öğrencilerini okumaya teşvik eden bir diğer eğitim programıdır.        

08 Mart 2019 Cuma

İlgili Haberler