Yunusların Sihirli Ellerinden Duyguları

Güne, öğretmenlerimizle gün içinde farklı farklı duygu durumlarıyla karşı karşıya kalabileceğimiz hakkında sohbet ederek başladık. Arkadaşlarımızla birlikte biraz düşündükten sonra birbirimize çeşitli örnekler verdik.

Annelerimiz bize yeni oyuncaklar aldığında mutlu oluruz. Ailelerimiz bizim televizyon izlememize izin vermediklerinde üzülürüz. J Ama bu duyguları yaşamak bizler için anlamlıydı. Sonuç da hepimiz her zaman aynı duygu da olamazdık.

Daha sonra öğretmenlerimiz duygu durumları ile ilgili farklı bir çalışma yapacaklarını söylediler. Çok heyecanlandık. Ardından hepimiz ellerimizdeki birçok malzeme ile birlikte mutfağın yolunu tuttuk.

Öğretmenlerimiz önce bizlere kağıt helvaları dağıttı. Kendimizi hangi duygu durumunda hissediyorsak çeşitli meyveler ve malzemelerle birlikte o duygu durumlarını yapmamızı istediler.

Biz de işe koyulduk, kağıt helvaların üzerine farklı farklı duygu durumlarımızı yaptık. Sonra da yaptığımız duygu çalışmalarımızı afiyetle yedik. Hem eğlendik hem de hangi durumlarda nasıl hissederiz öğrendik.

11 Mayıs 2018 Cuma