Benim Bir Kitabım Var !

Organizmanın bütününde ya da bu bütünün bir bölümünde, boyutların artması, irileşmek, eskisinden büyük duruma gelmek; artmak, güçlenmek, yaşı artmak, yaşlanmak gibi durumlara ‘büyümek’ denir.

Panda sınıfı olarak biz de öncelikle sınıfımızda büyümenin ne demek olduğunu daha iyi anlayabilmek için, öğretmenlerimizle vücudumuzdaki değişimlerle ilgili sohbet ettik.

Daha sonra öğretmenlerimiz bizlere üzerinde farklı insan resimleri olan kağıtlar verdi. Bu insanların hepsi neden farklı görünüyordu? Biz şimdi bu kağıtlarla neler yapacaktık? Merak içerisinde resimleri inceledik ve her resmi çizgiler üzerinden kestik. Sonra öğretmenlerimiz bizden bu resimleri sıralamamızı istedi.

Biz büyürken hangi resimlerdeki insanlara benziyorsak, o şekilde sıralayacaktık. Ama bunu nasıl yapacaktık? Öğretmenlerimizle birlikte önce bir bebek gibi dans ettik, sonra bir çocuk gibi…

En son da bir yaşlı gibi dans ederek eğlenceli bir şekilde sıralamamızı tamamladık. Sıra bu resimlerimizle bir kitap oluşturmaya geldi. Yaptığımız sıralamaları iplerle bağlayarak kendimize bir kitap oluşturduk. Artık hepimizin bir ‘büyüme kitabı’ vardı. Ve büyümek çok eğlenceliydi…

11 Mayıs 2018 Cuma