Nesibe Aydın Kocaeli Okulları Açılıyor!

1984 yılından bugüne, başarı ve disiplin odaklı eğitim anlayışıyla öne çıkan Nesibe Aydın Okulları, yeni projesini Kocaeli’de gerçekleştiriyor. İki etapta gerçekleşecek olan projenin, birinci etabı Kocaeli’nin Yahya Kaptan bölgesinde yer alıyor. Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları birinci etap binası, 18 derslik, 1 kapalı spor salonu, 1 konferans salonu, kütüphane, laboratuvar ve diğer sosyal alanlardan oluşuyor. 2018-19 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan okul, hem merkezi bir noktada bulunması, hem de güçlü öğretmen kadrosu ile Kocaeli’de fark yaratacak bir iddia taşıyor. Projenin ikinci etabının ise, 60 derslikli, 10.000 m2 kapalı alana sahip ve tam donanımlı bir eğitim kampüsü olarak önümüzdeki yıl, ilk etaba yakın bir bölgede inşaatına başlanacak.

Konu hakkına açıklama yapan, Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın; kurumumuz şu anda Ankara, Konya ve Antalya’da 7 ayrı tesiste, 5.000 öğrenciye hizmet vermektedir. 7 öğrenci başına, 1 eğitimcinin düştüğü muazzam bir oran ile eğitim mücadelemizi devam ettiriyoruz. Her yıl üniversite sınavlarında elde ettiğimiz Türkiye dereceleri, kursa ya da özel derse ihtiyaç bırakmayan sınavlara hazırlık modelimiz, üç öğrencimizden birinin lisanslı sporcu olduğu spor politikamız, IB-DP, IB-PYP ve Cambridge gibi dünyanın sayılı diploma programlarına akredite olmamız gibi birçok husus, okullarımıza olan ilgiyi çok yüksek seviyeye getirmektedir. Her ne kadar okullarımıza olan talep çok yüksek olsa da, Nesibe Aydın Okulları’nda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, okulumuzun baraj puanını yakalaması ve Nesibe Aydın disiplini ve çalışma temposunu içselleştirmesi gerekmektedir.

Kocaeli projemize, 2017 Ocak ayında başladık. Kocaeli, hem ekonomik hem de kültürel açıdan çok gelişmiş bir ilimiz. Veliler ve öğrencilerin eğitime olan ilgisi çok yüksek olduğu gibi okullardan ve öğretmenlerden de yüksek beklentilere sahipler. Nesibe Aydın Okulları’nın hâlihazırda sunduğu başarı odaklı eğitim sistemi, sınavlara hazırlık müfredatı ve disiplinli yapısının Kocaeli’deki ailelere birebir hitap edeceğini değerlendirdik. Özellikle, okulumuzun öğrencilerinin üniversiteye hazırlık çalışmalarında, kursa ya da özel derse gitmeden, okuldaki program ile istedikleri üniversitelere yerleşmeleri, Kocaeli’de bu yönde beklentisi olan öğrenci ve velilere büyük katkı sağlayacaktır.

Ocak ayından beri, çok yoğun çalıştık ve tüm planlarımızı tamamladık. Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin önemli bir kısmı Ankara’daki merkez okullarımızdan gelecek. Kocaeli’den, İstanbul’dan anlaştığımız değerli öğretmenlerimiz var. Bu projemizi, Kocaeli’ndeki iki değerli eğitimci Atila Malçok ve Musa Vayiç ile birlikte ve ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda, Nesibe Aydın Okulları’nın Türkiye genelindeki okullarında sağlanan başarı ve kalite standardı, ilk zilimiz çaldığı andan itibaren yerleşmiş olacak.

Şubat ayından itibaren, okula giriş sınavları için başvuru almaya başlayacak olan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları, eğitim-öğretim başlamadan önce de birçok öğretmen, öğrenci ve veli atölye çalışması ve seminerleri düzenleyecek. Bunlarla ilgili duyurular ve davetler, okulumuzun web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılmaktadır.

06 Aralık 2017 Çarşamba