+90 850 733 1984       TR

Konya Bursluluk İlanı 2019 Ocak
Ön Kayıt Bağlantısı
KONYA STEMFEST 2019
STEMFEST GENEL DUYURU


En Çok Ses Nereden Geliyor

Yunus sınıfı öğrencilerimiz, ders temaları kapsamında yaptıkları duyu bütünleme çalışmasıyla kumaşın içine hazırlanmış olan dal, kozalak, yaprak, pamuk ve köpüklerin üzerinden yürüdüler.  Kumaşın içinde neler olduğunu ve en çok sesin hangi maddeden geldiğini tahmin etmeye çalışan öğrencilerimiz, etkinliğin sonunda bu materyallerden özgün ürünler ortaya koyabilmenin mutluluğunu yaşadılar.

Eğitim Öncü Markası Nesibe Aydın Okulları

35 yıllık yayın, 20 yıllık dershane, 11 yıllık okul deneyimimiz ile eğitimin öncü markası olmaya devam ediyoruz. Dershanesiz eğitim modelinin mimarı Nesibe Aydın Okulları.

Sanatın Her Dalında Gelecek Biziz

8. sınıf öğrencilerimiz sadece akademik alanda değil, sanatın her alanında yürüttükleri çalışmalarla eğitimlerine çok yönlü olarak devam ediyor.  Güzel sanatlar dersinde yaptıkları boyama ve çizim çalışmalarıyla geçmişten günümüze kadar uzanan ünlü tablolara hayallerindeki renkleri veriyorlar.

ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI KAPATILIYOR.

Değerli Velilerimiz; MEB’in, özel öğretim kursları ve temel liselerin kapatılacağına ilişkin yapmış olduğu basın açıklaması ile birlikte, kaçak kurslara yönelik sıkı bir denetim başlatılacağı, özel okullara dışarıdan öğrenci için kurs açma yetkisi verilmeyeceği, eğitim çağındaki öğrencilere kendi okullarında; mezun öğrencilere ise sadece Halk Eği- tim Merkezlerinde destek verileceği açıklanmış, ayrıca, eğitim ve öğret...
Devamı

Ezberlemeden, Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme Modeli

9. sınıf öğrencilerimiz, Fizik dersinde "Geometrik ve geometrik olmayan cisimlerin hacimlerinin hesaplanması",  "Özkütle hesaplaması", "Yüzey gerilimi" ve "Kılcallık olayının gözlenmesi" konularını laboratuvar ortamında yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli ile keşfettiler.

İkinci Dönemin İlk Ders Zili Çaldı

“Tatilin bitmesine sevinen, okulların açılmasına mutlu olan çocuklar.” cümlesi kulağa biraz garip geliyor değil mi? :) Burası Nesibe Aydın; başarının temelinde “mutluluk” var! :) Öğrencilerimiz, Kısa bir tatilin ardından okula dönmenin, arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşayarak çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Minik Sporcularımız Gelecek Vadediyor!

2 Şubat 2019'da Ankara'da düzenlenen Başkent Karate Ligi İller Arası Karate Turnuvasında, 2010 doğumlu bayanlar kategorisinde 3.olan öğrencimiz Ülkü Yiğit’i kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Eğitim Yıldızı Yeni Kampüsünde

35 yıllık eğitim tecrübesiyle Nesibe Aydın Yıldızlar Ortaokulu – Anadolu ve Fen Lisesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Bağlıca Kavşağındaki yeni kampüsünde açılıyor!

Bilim Olimpiyatlarından Gururla Döndük

26. Ulusal Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Dalı'nda Bronz madalya alarak bizleri gururlandıran, öğrencimiz Ömer Talip Akalın’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

STEM & Makers Fest/Expo will be held at Mersin Nesibe Aydın Schools

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) Festivali ile Hadi Sen de Üret!  STEM & Makers Fest/Expo, 10 Şubat 2019 tarihinde Hacettepe STEM & Maker Lab, Milli Eğitim Bakanlığı ve Nesibe Aydın Okulları işbirliği ile Özel Mersin Nesibe Aydın Okullarında gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik kapsamında her yaştan katılımcıyı aramızda görmekten mutluluk duyarız. Tüm etkinliklere katılım ücretsizdir.  STEM & Makers Fest/Expo will be held at...
Devamı

Ara Dönem Tatili İçin Öğrencilere Öneriler

2018 – 2019 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısını geride bırakan öğrenciler, ara tatilin tadını çıkarmaya başladı. Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarından Psikolog Mine Gençer karnelerini almanın heyecanını yaşayan öğrencilere tatil boyunca yapmak istedikleri etkinliklerle ilgili bir planlama yapmalarını ve ikinci döneme hazırlıklı başlayabilmek ve dönem boyunca öğrendiklerini unutmamak için düzenli tekrarlara da yer veriyor olmalarının önemine dikkat ...
Devamı

Karne Heyecanı

Mini mini birlerin ilk karne heyecanı, üst sınıflarımız bir dönem boyunca elde ettikleri akademik başarıların karnelerine yansımasının mutluluğuyla birleşti :)  Öğrencilerimizin başarılarında emekleri geçen öğretmenlerimizi kutluyor, öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz :) 

Karne Etkinliğinde Renkli Anlar

İlkokul ve anasınıfı öğrencilerimiz, başarıyla geçen bir dönemin ardından ara dönem tatilini okulumuzun konferans salonunda düzenlenen ve gönüllerince eğlendikleri tiyatro etkinliği ile karşıladılar. 

Kitaplarla Bulmaca

Ortaokul öğrencilerimiz, her ay düzenli olarak okudukları kitaplar üzerine hazırladıkları projelerinde bu ay bulmaca etkinliği yer aldı. Öğrencilerimiz okudukları kitaptan çıkardıkları sorularla oluşturdukları bulmacaları çözerek hem beyin jimnastiği yaptılar hem de kelime dağarcıklarını geliştirdiler. 

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Konferansı

SUNSTRIP Güneş Enerjisi Sistemleri Gn. Md. ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Bartu Bugatur, ortaokul öğrencilerimize "Yenilenebilir Enerji Kaynakları" üzerine verdiği konferans ile alternatif enerji kaynaklarını anlattı.

The importance of English

İngilizce öğretmenimiz Hatice Korkmaz’ın senaryosunu yazdığı ve Karatay Üniversitesinin değerli öğretim görevlisi Ülkü Çalık ile birlikte yönettikleri “The importance of English” adlı drama seyircilere önemli bir mesaj verdi. Okulumuz 7. Sınıf öğrencileri, Karatay Üniversitesi TÖMER'den uluslararası yabancı öğrencilerin katılımıyla "hangi dilden hangi ırktan hangi dinden olursanız olun İngilizce dünyanın iletişim dilidir." Diy...
Devamı

Nesibe Aydın Okullarında Cambridge Eğitim Zirvesi

Sürekli eğitim ve paylaşım prensipleriyle çalışan Nesibe Aydın Okulları öğretmenleri Cambridge Uluslararası müfredatı çerçevesinde “Yabancı Dil Öğretim ve Öğrenme” çalıştayında bir araya geldiler. Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Kampüsünde düzenlenen çalıştaya Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Kocaeli Okulları’nın yanı sıra 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Diyarbakır ve Gaziantep Okulları yabancı dil...
Devamı

Hoş Geldin 2019!

İlkokul öğrencilerimiz, okulumuzun spor salonunda gerçekleştirdikleri yılsonu etkinlikleriyle 2018’i spor aktiviteleri, şarkılar ve oyunlarla uğurladılar.

Yeni Yıl Dileklerimiz

İlkokul öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde sevdikleri için yeni yıl kartları tasarlayıp dileklerini yazdılar. Yaratıcılıklarını geliştirdikleri bu etkinlikte sevdiklerinin unutamayacağı bir hediye bıraktılar.