Antalya Bursluluk İlanı 2019 Ocak
Ön Kayıt Bağlantısı
STEMFEST GENEL DUYURU
ANTALYA STEMFEST 2019


Çevreye Duyarlı Bireyler

Sosyal Bilgiler dersi kapsamında işledikleri çevre kirliliği konusunu eğlenceli bir etkinliğe dönüştüren öğrencilerimiz, kendi hazırladıkları atık pil kutuları ile hem eğlendiler hem de çevre bilinci kazandılar. 

Finale Emin Adımlarla İlerliyoruz

Antalya Şampiyonu Anadolu Lisesi Erkek Futbol Takımımız, Bilecik'te düzenlenen Gençler Futbol A Yarı Final maçlarında Ankara Fatih Teknik Meslek Lisesi oynadığı maçı Emre Demir 2, Umutcan Demir ve Berke Güner'in golleri ile 4-0 kazanarak final iddiasını sürdürdü. Takımızı tebrik ediyor, final yolunda oynayacakları maçlarda başarılar diliyoruz.

Dünyaca Ünlü Ressamlarını Tanıdık

Panda sınıfı öğrencilerimiz, dünyaca ünlü ressamların geçmişten günümüze kadar gelen tablolarını inlediler. Kimisi Picasso, kimisi Van Gogh, kimisi Kandinsky olan öğrencilerimiz kendi şaheserlerini oluşturdular.

Eğitim Öncü Markası Nesibe Aydın Okulları

35 yıllık yayın, 20 yıllık dershane, 11 yıllık okul deneyimimiz ile eğitimin öncü markası olmaya devam ediyoruz. Dershanesiz eğitim modelinin mimarı Nesibe Aydın Okulları.

Anasınıfı ve Dil Becerileri

Yunus sınıfı öğrencilerimiz, İngilizce dersinde Fruits (meyveler) temasını "Guess what?" Ve "Let's Find" adlı oyun etkinliği ile gerçekleştirdiler. Seçtikleri meyvelerin hangi meyve olduğunu ve renklerini tahmin etmeye çalışan öğrencilerimiz, “Do you like?” sorusuna verdikleri yanıtlarla bu meyveleri sevip/sevmediklerini söylediler. Oyunun ikinci aşamasında "Let's Find "etkinliğinde ikişerli gruplar halinde istenile...
Devamı

ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI KAPATILIYOR...
Kurumsal Bildirimiz ve Kurucumuz Sn.Nesibe Aydın'ın AHaber Röportajı

Değerli Velilerimiz; MEB’in, özel öğretim kursları ve temel liselerin kapatılacağına ilişkin yapmış olduğu basın açıklaması ile birlikte, kaçak kurslara yönelik sıkı bir denetim başlatılacağı, özel okullara dışarıdan öğrenci için kurs açma yetkisi verilmeyeceği, eğitim çağındaki öğrencilere kendi okullarında; mezun öğrencilere ise sadece Halk Eği- tim Merkezlerinde destek verileceği açıklanmış, ayrıca, eğitim ve öğret...
Devamı

İkinci Dönemin İlk Ders Zili Çaldı

Kısa bir tatilin ardından okula dönmenin, arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilerimiz, çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyorlar. Burası Nesibe Aydın; başarının temelinde “mutluluk” var!

Yaşam Becerisi Olarak Yabancı Dil

Okulumuzda yabancı dili etkin ve yetkin olarak kullanmanın değerli bir yaşam becerisi olduğuna inanılır. Entelektüel fikirleri dünyayla paylaşmak ve iletişim kurabilme aracı olan yabancı dile değer verilir. Yabancı Dil Öğretim süreçlerimiz Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (Common European Framework of Reference for Languages) düzeylerine ve yaş özelliklerine göre uygun yürütülür. Yabancı dil öğretim sürecimiz dilbilgisi, dinleme, okuma, karşıl...
Devamı

HAYDİ NESİBE AYDINLILAR MAÇA!

Nesibe Aydın 1.LİG KADIN BASKETBOL TAKIMIMIZIN, 2 Şubat Cumartesi Saat 14.00'da Akdeniz Üniversitesi ile maçı vardır. Tüm velilerimizi, öğretmenlerimizi,öğrencilerimizi ve tüm spor sever halkımızı maçımıza bekliyoruz. Yer: Akdeniz Ünv. Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu. Saygılarımızla ( Devamı

Eğitim Yıldızı Yeni Kampüsünde

35 yıllık eğitim tecrübesiyle Nesibe Aydın Yıldızlar Ortaokulu – Anadolu ve Fen Lisesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Bağlıca Kavşağındaki yeni kampüsünde açılıyor!

STEM & Makers Fest/Expo MERSİN Okullarımızda

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) Festivali ile Hadi Sen de Üret! STEM & Makers Fest/Expo, 10 Şubat 2019 tarihinde Hacettepe STEM & Maker Lab, Milli Eğitim Bakanlığı ve Nesibe Aydın Okulları işbirliği ile Özel Mersin Nesibe Aydın Okullarında gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik kapsamında her yaştan katılımcıyı aramızda görmekten mutluluk duyarız. Tüm etkinliklere katılım ücretsizdir. STEM & Makers Fest/Expo will be held at Mersin Nesi...
Devamı

Ara Dönem Tatili İçin Öğrencilere Öneriler

2018 – 2019 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısını geride bırakan öğrenciler, ara tatilin tadını çıkarmaya başladı. Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarından Psikolog Mine Gençer karnelerini almanın heyecanını yaşayan öğrencilere tatil boyunca yapmak istedikleri etkinliklerle ilgili bir planlama yapmalarını ve ikinci döneme hazırlıklı başlayabilmek ve dönem boyunca öğrendiklerini unutmamak için düzenli tekrarlara da yer veriyor olmalarının önemine dikkat ...
Devamı

Karne Günü

Mini mini birlerin ilk karne heyecanı, üst sınıflarımız bir dönem boyunca elde ettikleri akademik başarıların karnelerine yansımasının mutluluğuyla birleşti :)  Öğrencilerimizin başarılarında emekleri geçen öğretmenlerimizi kutluyor, öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz :) 

Birinci Sınıflarımızda Okuma – Yazma Heyecanı

1.sınıf öğrencilerimiz okur-yazar olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Okulumuzun konferans salonunda düzenlenen Alfabe Partisinde artık okuyorum rozetlerini takarak onlar için hazırlanmış pastalarını öğretmenlerimizle kesen mini mini birlerimize, aydınlık bir gelecek temenni ediyoruz. Öğrencilerimize okuma- yazma sürecinde en büyük emeği sarf eden 1.sınıf öğretmenlerimizi ise kutluyoruz. 

Dönem Sonu Koridor Konserleri

5 yaştan 8. sınıfa kadar piyano çalan tüm öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz dönem sonu koridor konserimiz ile güzel ve başarılı bir dönemi geride bıraktık. 

Enerji Tasarrufu Etkinliği

Yunus sınıfı öğrencilerimiz, enerji tasarrufu konusunu sınıf içinde düzenledikleri boyama etkinliği ile işlediler. Enerjinin aşısı kullanımı ve gelecek nesillere aktarımı konusunda bilinçlenen öğrencilerimiz, yaptıkları bu çalışma ile hem sanat becerileri hem de düşünsel yeteneklerini geliştirdiler. 

Panda Sınıfından Renkli Bir Etkinlik “Animals”

Panda sınıfı öğrencilerimiz, İngilizce dersinde “animals” (hayvanlar) konusu renkli bir sınıf içi etkinlik ile işledi. Konuya yönelik olarak “Hayvanlar nerede yaşarlar?”, “Nasıl sesler çıkarırlar?” ve “Ortak özellikleri nelerdir?” sorgulamalar yaparak, hem dil becerilerini geliştirdiler hem de oyun ile öğrenme yoluyla kalıcı bir öğrenme süreci geçirdiler. 

İlkokul Öğrencilerimiz Dil Günü Etkinliğinde Buluştu

İkinci yabancı dil zümrelerinin hazırladığı Dil Günü Etkinliğinde ilkokul 2. 3.ve 4. sınıf öğrencilerimiz İspanyol ve Alman yöresel kıyafetleriyle öğrendikleri şarkıları, dansları ve oyunları arkadaşlarına sergilediler. 

Nesibe Aydın Anadolu Lisesi Erkek Futbol Takımımız

Antalya Nesibe Aydın Anadolu Lisesi Erkek Futbol Takımımız Grup müsabakaları ilk maçında Mersin Spor Lisesini yenerek turnuvaya galibiyetle başladı. 

Anasınıfı ve İlkokulunda Portfolyo Heyecanı

Anaokulu - ilkokul öğrencilerimiz, dönem boyunca öğrendikleri ve gelişim gösterdikleri konular hakkında ailelerine port folyo sunumlarını gerçekleştirdiler. Başarılı ve bir o kadar da renkli sunumlarından dolayı Nesibe Aydın’ın en miniklerini kutluyoruz.