NESİBE AYDIN Gaziantep Kampüsü KAMPÜSÜ Nesibe Aydın Educational Institutions

+90 850 733 1984             EN

Anasayfa ŞİRİN HABER

‘‘Kim Olduğumuz’’ temasında, hak ve sorumluluklarımızın sosyal yaşantımıza etkisi sorgulama hattı ile ilgili ‘‘Haber Sunan Sunucu’’ etkinliği gerçekleştirdik.

Etkinliğim güzel geçti. Bu etkinliği yapma amacım sorumluluğumu yerine getirmekti. Etkinliği yapmadan önce araştırma yaptım. Araştırmalarımda bazı ülkelerdeki çocukların neredeyse hiç canlı derslere katılamadığını öğrendim ve bu durum beni üzdü. Tüm dünya çocuklarının eşit şartlarda yaşama ve eğitim hakkına sahip olmasını isterdim. Araştırmalarımdan sonra haber sunarken okuyacağım metni hazırladım ve metne çalıştım. Daha sonra video çekeceğim alanı belirledim. Videoyu çekmeye ablam yardım etti. Haber sunuculuğunun zor bir iş olduğunu anladım. Çünkü videoyu birkaç kez çekmem gerekti ve bu beni biraz gerginleştirdi. Fakat yılmadan çalışarak haberi sunmayı başardım. Video istediğim şekilde olunca, ablamla birlikte videoyu düzenledik ve yazılar ekledik. Haber kanalımın adını “Şirin Haber” olarak belirledim. Sonrasında videoyu öğretmenimle paylaştım.

Bu çalışmayı yapınca dünyada çocukların canlı derse katılımıyla ilgili bilgiler öğrendim. Bu etkinliği yaparken çok heyecanlı oldum. Haber sunumunu okulda tüm sınıfla beraber izledik. Sınıf arkadaşlarım ve öğretmenim çok beğendi.

                                                                                     Mehmet Siraç Şirin

     Gaziantep Kampüsü 3/C Sınıfı

 

25 Kasım 2021 Perşembe

İlgili Haberler