NESİBE AYDIN Ankara - Gölbaşı Kampüsü KAMPÜSÜ Nesibe Aydın Educational Institutions

+90 850 733 1984                EN

Anasayfa NESİBE AYDIN’ın ALTIN ÇOCUĞU HADİ ERTÜRK

35 yıllık köklü geçmişi ve elde ettiği ulusal ve uluslararası başarılar ile eğitimde ilklerin öncüsü olan Nesibe Aydın Okullarının öğrencisi Hadi Ertürk, Avrupa Fizik Olimpiyatlarının ardından, DÜNYA FİZİK OLİMPİYATLARINDA da ülkemize ALTIN MADALYA kazandırdı ve takımımızın elde ettiği başarıda yine başrol oynadı.

Türk Fizik Takımı 5 Madalya İle Ülkemize Dönüyor

İsrail’in başkenti Tel Aviv’de düzenlenen ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 78 ülkeden yüzlerce öğrencinin katıldığı Dünya Fizik Olimpiyatlarında, Türkiye Fizik Takımımız 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak büyük başarıya imza attı.

Türkiye Fizik Takımımızın Avrupa Fizik Olimpiyatlarında, birinci olmasında başrol oynayan Nesibe Aydın Okulları öğrencisi Hadi Ertürk, Dünya Fizik Olimpiyatlarında da ülkemize altın madalya armağan eden tek isim oldu.

Elde edilen başarının ardından kısa bir açıklama yapan Nesibe Aydın Okulları Kurucusu Eğitimci Yazar Nesibe Aydın; “Türkiye Fizik Takımımızın, Dünya Fizik Olimpiyatlarında elde ettiği başarıyla büyük bir gurur yaşadık. Avrupa Fizik Olimpiyatlarında altın madalya kazanan ve ülke takımızın birinci olmasında başrol oynayan öğrencimiz Hadi Ertürk’ün, Dünya Fizik Olimpiyatlarında ülkemizin kazandığı tek altın madalyanın sahibi olmasıyla da yaşadığımız gurur ikiye katlandı. Çocuklarımızın dünya standartlarında eğitim alarak ülkemizin geleceğine katkı sağlamaları için 35 yıldır hiç yorulmadan yürüdüğümüz bu yolda, geleceğin Aziz Sancar’larını NESİBE AYDIN OKULLARINDA yetiştirmeye devam edeceğiz. Elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencimiz Hadi Ertürk nezdinde Türkiye Fizik Takımımızın üyesi, ülkemizin yüz akı çocuklarımızı canı gönülden kutluyorum.” dedi.

02 Ağustos 2019 Cuma

Ek Belgeler

İlgili Haberler