Plenatoryum Gezisi

Bugün öğrencilerimizle UZAY TEMASI kapsamında MTA - Tabiat Tarihi Müzesinde bulunan Planetaryum’u ziyaret ettik. Ziyaretimizde bizi dinozorlar karşıladı. Onlara selam verdikten sonra müzeye girdik ve kendimizi gezegenlerin arasında bulduk. Güneş’e yakınlıklarına göre gezegenleri inceledik. En büyük gezegenin Jüpiter olduğunu ve Plüton’un gezegen olma şartlarına uymadığından dolayı gezegenlikten çıkarıldığını ve artık “Cüce Gezegen” olarak adlandırıldığını öğrendik. Daha sonra gezegenlerle ilgili bir video izledik ve gök cisimlerini de inceleyip okulumuza geri döndük. Gerçekten çok etkileyici bir geziydi…

 

Yazdıre-Posta

Yarı Yıl Tatili Yol Haritamız

 logo egitim kurumlari tr

Öğrenciler yoğun bir çalışma temposu sonrası kısa bir molayı hak ettiler. Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Rehberlik Birimi olarak öğrencilerimizin tatilde öncelikle dinlenmelerini, uykularına dikkat etmelerini ve bu soğuk mevsimde hastalanmamak için sağlıklı besinler tüketmelerini öneriyoruz.

Çocuklar bu dönemde hayal güçlerini geliştiren önemli arkadaşlarını yani kitapları yanlarından hiç ayırmamalılar. Fırsat buldukça okudukları kitaplar sayesinde, kelime hazinelerinin arttığını, kendilerini sözel olarak daha iyi ifade edebildiklerini, duygularını daha rahat anlamlandırabildiklerini göreceklerdir. Kitapların sihirli dünyasına adım atabilmeleri konusunda aileler de, doğru rol model olma sorumluluklarını unutmamalıdır.

Tatil süresince ailelerinin onayı ve sınırları ile yaşlarına uygun olarak teknolojiyi de kullanabilirler. Tek taraflı bir iletişimin olduğu teknolojik aletlerin özellikle küçük yaş çocuklarının gelişimini olumsuz etkilediği artık bilinen bir gerçek. Ailelerin kendi teknoloji kullanımlarını da bu anlamda gözden geçirmelerinde fayda görüyoruz.

Tatil süresince çocukları ile kaliteli vakit geçirmek isteyen anne babalar için birlikte kurabiye yapımı, yap-boz tamamlama, çocuğun seçeceği bir çiçeği satın aldıktan sonra bakımını çocuğun üstlenmesi gibi etkinliklerin yanı sıra evde ailecek sinema saati de önerilebiliriz.

Tatil süresince okul dönemindeki uyuma ve kalkış saatlerine mümkün olduğunca uyabilmeleri tatil bitiminde çocukların okula uyumlarını kolaylaştıracaktır.

Çocuklarımızın farklı renklere sahip birer gökkuşağı olduğunu düşünecek olursak, tatilde ailelerin onlarla vakit geçirdikçe ayrı birer yönünü keşfedeceklerine inanıyorum. Tüm çocuklarımıza keyifli bir tatil diliyorum.

Sevgiyle kalın…

Psk. Mine GENÇER

Nesibe Aydın İlkokulu

Rehberlik Birimi Zümre Başkanı

Yazdıre-Posta

Sihirbaz Baba

Aile Katılım Etkinliği kapsamından okulumuza gelen Arı sınıfı öğrencimiz Bulut Babacan’ın babası Baran Bey bizleri çok şaşırttı. Yaptığı sihirlerle aklımızı karıştıran Baran Bey önce kutuların içine sakladığı boncuğu kaybetti. Sonra 3 bardağın birisine doldurduğu suyu yok etti. Sonra da tahta masadan metal parayı geçirerek aşağı düşürdü. Nasıl yaptığını sorsak da bizlere bu anlaşılması zor olayları nasıl yaptığını anlatmadı. Aklımızda birçok soru ile sınıflarımıza dönerken çok keyif aldığımız bu etkinlikten kopmak istemedik. Bulut’un babası Baran Bey ‘e çok teşekkür ederiz.

Yazdıre-Posta

Ümitköy'de Portfolyo Heyecanı

Portfolyo sunum süreci için yoğun bir hazırlık ve çalışma içinde olduk. Okulumuzun koridorlarını, sınıflarını belirli konu başlıkları altında hazırladık.

Sunum günü öğrenci ve velilerimiz belirlenen anlarda sunumlara katıldılar. Önce portfolyo sunumu sonra İngilizce ve ikinci yabancı dil daha sonra çeşitli istasyonlara katılarak başarılı sunumlara imza attılar. Bu sene diğer yıllardan farklı olarak beden eğitimi ve müzik sunumları da yapıldı. Öğrenci ve ailelerin aktif olarak katıldığı portfolyo sunumları çok etkin bir şekilde geçti.

Sunum sonunda veli ve öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Yazdıre-Posta

14 Ocak 2017 Nesibe Aydın Dans Sporu Kupası

                                                                                         DUYURU!

14 Ocak Cumartesi günü, 08.00 - 22.00 saatleri arasında Gölbaşı Kampüsümüzde yapılacak olan Sportif Salon Dansları TÜRKİYE ŞAMPİYONASI için, her türlü GÜVENLİK ÖNLEMLERİ,  Emniyet Müdürlüğünün de verdiği destekle alınmıştır. Bu nedenle, okulumuza girişler sadece, E BLOK veli girişinden yapılacaktır. Dans sevenleri, bu görsel şölene bekliyoruz. 

DANS SPORU KUPASI AFİŞ

 

Dans Sporu sanatı ve sporu bir araya getiren an nadide branşlardan biridir. Müzik, dünya dansları ve harika bir şovun ortaya çıktığı bu eşsiz etkinliğe Nesibe Aydın Ailesi olarak ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal Sıralama Yarışması ve Kulüpler Arası Sıralama Yarışması’na tüm sanat severleri bekliyoruz.

Yarışma cumartesi gününün ilk saatlerinden itibaren www.danssporu.info sitesinden CANLI YAYIN yapılacaktır!

GALA PROGRAMI 17:30

ULAŞIM:

Nesibe Aydın Gölbaşı Kampüsüne ulaşım için gün içerisinde aşağıdaki noktalardan servisler kalkacaktır. Servis kullanımı için isim ve telefon numaranız ile Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bilgilendirme maili atmanız gerekmektedir.

ULAŞIM için Servis Saatleri! Kızılay-Gölbaşı 7:30 / 13:00 saatlerinde Kızılay Kumrular Sok. Peynirci önü

Gölbaşı-Kızılay 13:15 / 15:15 / 22:00

 yarisma programi 868x1024

 

Yazdıre-Posta

Koridor Konseri

Bir dönemi geride bırakmaya hazırlanan Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu PİYANO KULÜBÜ öğrencileri Koridor Konserlerine başladı. Kulüp saatlerinde öğrendikleri parçaları büyük bir istek ve gururla arkadaşlarına çalan öğrenciler beğen topladı. Ayrıca piyano çalan ve bu enstrümana gönül vermiş arkadaşlarımız da bildikleri eserleri çalarak bu müzik dolu güne katkıda bulundular. Bu süreçte emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Yazdıre-Posta

Hoş Geldin 2017

Yeni bir yılı başladığımız ve 365 günün 2.sinde hoş geldin 2017 dediğimiz partimizde öyle eğlendik ki zaman nasıl geçti anlamadık. İlkokulun kareoke, anasınıflarının çuval, balon ve pinpon topu yarışmaları ile öğretmenlerimizin makarna dansı hepimizi çok eğlendirdi. Kareoke yarışmasının 1.si 3-A, 2.si 4-A ve 3.si de 2-A sınıfı oldu. Jüri özel ödülüne de 1-C sınıfı layık görüldü. Sürpriz sanatçılarımız Volkan ve Fulya öğretmen coşkumuza coşku kattı. Parti sonunda patlattığımız pinyatalardan şekerleri toplarken öğlen yemeği vakti geldiğini fark ettik. Zamanın ne kadar keyifli ve çabuk geçtiğine çok şaşırdık.

Yazdıre-Posta

Çok Keyifli Anne ve Babamız

Okulumuza gelerek bizlerin çok keyifli bir gün geçirmesini sağlayan Karınca sınıfı öğrencimiz Nehir Yunusoğlu’nun anne ve babası Deniz Yunusoğlu ve Evren Yunusoğlu’na teşekkür ederek başlamak istiyoruz bugün ki paylaşımlarına. Evren bey şişirdiğimiz ince uzun balonlarla sanki bir sihirbaz gibi köpek yaparak bizleri şaşırtırken, bizlerin de kendi köpeklerimizi yapmamızı sağladı. Nehir’in annesi Deniz Hanım da leziz mi leziz bir kek yaparak ağzımızı tatlandırdı.

Yazdıre-Posta

Aralık Ayı Aile Katılımı

Karınca sınıfı öğrencilerimizden İnan Saner’in babası Muammer Bey okulumuza gelerek endüstri mühendisliği mesleği ile bağlantılı olarak; elektriğin nasıl üretildiğini, enerji santraller şantiyelerini ve buralarda çalışırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Hazırladığı sunumda baret takmanın ne kadar önemli olduğunu açıklayan Muammer Bey’e katılımdan dolayı çok teşekkür ederiz.

Karınca sınıfı öğrencilerimizden İnan Saner’in babası Muammer Bey okulumuza gelerek endüstri mühendisliği mesleği ile bağlantılı olarak; elektriğin nasıl üretildiğini, enerji santraller şantiyelerini ve buralarda çalışırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Hazırladığı sunumda baret takmanın ne kadar önemli olduğunu açıklayan Muammer Bey’e katılımdan dolayı çok teşekkür ederiz.

Yazdıre-Posta