Ümitköy'de Portfolyo Heyecanı

Portfolyo sunum süreci için yoğun bir hazırlık ve çalışma içinde olduk. Okulumuzun koridorlarını, sınıflarını belirli konu başlıkları altında hazırladık.

Sunum günü öğrenci ve velilerimiz belirlenen anlarda sunumlara katıldılar. Önce portfolyo sunumu sonra İngilizce ve ikinci yabancı dil daha sonra çeşitli istasyonlara katılarak başarılı sunumlara imza attılar. Bu sene diğer yıllardan farklı olarak beden eğitimi ve müzik sunumları da yapıldı. Öğrenci ve ailelerin aktif olarak katıldığı portfolyo sunumları çok etkin bir şekilde geçti.

Sunum sonunda veli ve öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Yazdıre-Posta

14 Ocak 2017 Nesibe Aydın Dans Sporu Kupası

                                                                                         DUYURU!

14 Ocak Cumartesi günü, 08.00 - 22.00 saatleri arasında Gölbaşı Kampüsümüzde yapılacak olan Sportif Salon Dansları TÜRKİYE ŞAMPİYONASI için, her türlü GÜVENLİK ÖNLEMLERİ,  Emniyet Müdürlüğünün de verdiği destekle alınmıştır. Bu nedenle, okulumuza girişler sadece, E BLOK veli girişinden yapılacaktır. Dans sevenleri, bu görsel şölene bekliyoruz. 

DANS SPORU KUPASI AFİŞ

 

Dans Sporu sanatı ve sporu bir araya getiren an nadide branşlardan biridir. Müzik, dünya dansları ve harika bir şovun ortaya çıktığı bu eşsiz etkinliğe Nesibe Aydın Ailesi olarak ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal Sıralama Yarışması ve Kulüpler Arası Sıralama Yarışması’na tüm sanat severleri bekliyoruz.

Yarışma cumartesi gününün ilk saatlerinden itibaren www.danssporu.info sitesinden CANLI YAYIN yapılacaktır!

GALA PROGRAMI 17:30

ULAŞIM:

Nesibe Aydın Gölbaşı Kampüsüne ulaşım için gün içerisinde aşağıdaki noktalardan servisler kalkacaktır. Servis kullanımı için isim ve telefon numaranız ile Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bilgilendirme maili atmanız gerekmektedir.

ULAŞIM için Servis Saatleri! Kızılay-Gölbaşı 7:30 / 13:00 saatlerinde Kızılay Kumrular Sok. Peynirci önü

Gölbaşı-Kızılay 13:15 / 15:15 / 22:00

 yarisma programi 868x1024

 

Yazdıre-Posta

Koridor Konseri

Bir dönemi geride bırakmaya hazırlanan Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu PİYANO KULÜBÜ öğrencileri Koridor Konserlerine başladı. Kulüp saatlerinde öğrendikleri parçaları büyük bir istek ve gururla arkadaşlarına çalan öğrenciler beğen topladı. Ayrıca piyano çalan ve bu enstrümana gönül vermiş arkadaşlarımız da bildikleri eserleri çalarak bu müzik dolu güne katkıda bulundular. Bu süreçte emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Yazdıre-Posta

Hoş Geldin 2017

Yeni bir yılı başladığımız ve 365 günün 2.sinde hoş geldin 2017 dediğimiz partimizde öyle eğlendik ki zaman nasıl geçti anlamadık. İlkokulun kareoke, anasınıflarının çuval, balon ve pinpon topu yarışmaları ile öğretmenlerimizin makarna dansı hepimizi çok eğlendirdi. Kareoke yarışmasının 1.si 3-A, 2.si 4-A ve 3.si de 2-A sınıfı oldu. Jüri özel ödülüne de 1-C sınıfı layık görüldü. Sürpriz sanatçılarımız Volkan ve Fulya öğretmen coşkumuza coşku kattı. Parti sonunda patlattığımız pinyatalardan şekerleri toplarken öğlen yemeği vakti geldiğini fark ettik. Zamanın ne kadar keyifli ve çabuk geçtiğine çok şaşırdık.

Yazdıre-Posta

Çok Keyifli Anne ve Babamız

Okulumuza gelerek bizlerin çok keyifli bir gün geçirmesini sağlayan Karınca sınıfı öğrencimiz Nehir Yunusoğlu’nun anne ve babası Deniz Yunusoğlu ve Evren Yunusoğlu’na teşekkür ederek başlamak istiyoruz bugün ki paylaşımlarına. Evren bey şişirdiğimiz ince uzun balonlarla sanki bir sihirbaz gibi köpek yaparak bizleri şaşırtırken, bizlerin de kendi köpeklerimizi yapmamızı sağladı. Nehir’in annesi Deniz Hanım da leziz mi leziz bir kek yaparak ağzımızı tatlandırdı.

Yazdıre-Posta

Aralık Ayı Aile Katılımı

Karınca sınıfı öğrencilerimizden İnan Saner’in babası Muammer Bey okulumuza gelerek endüstri mühendisliği mesleği ile bağlantılı olarak; elektriğin nasıl üretildiğini, enerji santraller şantiyelerini ve buralarda çalışırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Hazırladığı sunumda baret takmanın ne kadar önemli olduğunu açıklayan Muammer Bey’e katılımdan dolayı çok teşekkür ederiz.

Karınca sınıfı öğrencilerimizden İnan Saner’in babası Muammer Bey okulumuza gelerek endüstri mühendisliği mesleği ile bağlantılı olarak; elektriğin nasıl üretildiğini, enerji santraller şantiyelerini ve buralarda çalışırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Hazırladığı sunumda baret takmanın ne kadar önemli olduğunu açıklayan Muammer Bey’e katılımdan dolayı çok teşekkür ederiz.

Yazdıre-Posta

Orman Spor

Bugün okulumuza gelen Orman Spor Kadın Basketbol Takımı oyuncu, çalıştırıcı ve yöneticileri ile bu organizasyonu hayata geçiren 1-C sınıfı öğrencimiz Yiğit Alp Utku’nun babası Buğra Bey’e teşekkür ederek yaşadığımız serüveni sizlerle paylaşıyoruz. Karlı bir Ümitköy sabahında okulumuza, normal bir Türk kadınından hatırı sayılır ölçüde daha uzun bayanlar geldi. Bizler de onlarla sohbet etmek için konferans salonumuza indik. Bizlere basketbol sporunun kuralları hakkında bilgi verirken, bir yandan da sorduğumuz soruları cevaplandırdılar. Elit bir sporcu olmak için iyi beslenmenin yanında düzenli bir uyku ve yaşam şeklinin de çok önemli olduğunu anlattılar. Akademik olarak da çaba sarf edip üniversite okumanın, iyi sporcu olabilmek için gerekliliğini açıkladılar. Sporun insanların hayatına kattıklarını kendi yaşantılarından örnek vererek gözler önüne serdiler. Yeni dostluklar edinmek, yeni yerler görmek ve sağlıklı birer insan olmada sporun rolünden bahsettiler. Sporun saygı ve centilmenliği görebileceğimiz çok önemli bir platform olduğunu örneklerle bizlere sundular. Kendilerine yapacakları tüm müsabakalarda başarılar diliyoruz.

Yazdıre-Posta

Mis Gibi Kokan Kurabiyeler

Fil sınıfı öğrencimiz Gökçe Melek Yıldırım’ın annesi Gülden Hanım okulumuza gelerek bizlerle mis gibi kokan kurabiyeler yaptı. Hamurunu evde kendi hazırlayan Gülden Hanım kurabiyelere bizim şekil vermemizi sağladı. Evimizin odasında ders çalışırken annemizin mutfakta yaptığı kurabiyenin kokusunun evimize yayıldığı gibi, tüm okulumuz pişirdiğimiz kurabiyenden koktu. Arkadaşlarımıza ikram ettiğimiz kurabiyeler çok lezzetli olmuştu.

Yazdıre-Posta

Ahmet Efe Arıkan Büyüklerini Bile Yendi!

23.Alper KILINÇ GO TURNUVASI 17-18 Aralık ‘ta ODTÜ ‘de 178 kişinin katımıyla gerçekleşti. Turnuvada bütün maçları üniversite öğrencilerine karşı oynayan Nesibe Aydın Ümitköy ilkokulu 3-A sınıfı öğrencimiz Ahmet Efe ARIKAN yaptığı 5 maçtan 3’ünü kazanarak üstün başarı madalyası kazandı. Öğrencimiz kutluyor,GO yaşantısında başarılar diliyoruz.

Yazdıre-Posta

Türkiye Çöl Olmasın

Okulumuza gelen TEMA VAKFI gönüllüleri bizlere ormanda yaşayan canlıların neler olduğunu anlattı. Bitki ve hayvanların ormanın için büyük bir yaşamı olduğunu, özellikle keçi, sincap, tilki ve ağaçkakanın ormanda yaşamayı çok sevdiğini, ormanda mantarın bulunduğu bölgelerin oksijen miktarının ne kadar fazla olduğunu ve buraların nemli yerler olduğunu, uğur böceğinin kaç beneğinin bulunduğunu, örümceğin kaç ayağı ve gözü olduğunu öğrendik. İbre yapraklı ağaçların çam ağacı olduğunu ve kışın bile yaprakların dökmediği bilgisine ulaştık. Yaprağını döken ağaçlardan oluşan ormanların varlığını öğrendik. Sincapların meşe palamudu yediğini fakat bu bitkiyi insanların asla yiyemediğini fark ettik. Gönüllülerin okulumuza getirdiği meşe palamudu tohumlarını seramıza ekerek can suyu verdik. Şimdi yeşillenmesi için heyecanla bekliyoruz.

Yazdıre-Posta