+90 850 733 1984             EN

Anasayfa İzcilerimiz Kampüste Kamp Yaptılar

Okulumuz İzcilik Kulübü çatısı altında çalışmalarına devam eden öğrencilerimiz için 21-22 Aralık 2018 günlerinde “Uygulama Etkinliği” ve “Kampüs Kamp” yapılmıştır. Bu sene izcilik çalışmalarına başlayan Aday İzciler ile önceki yıllarda İzci olmuş toplamda 116 öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirilen etkinliğe Doğanay İzci Grubu liderleri de destek sağlamışlardır.

Okul çıkışında drama salonunda buluşan öğrencilerimiz ile birlikte akşam yemeği yenilmiş, sonrasında eski ve yeni izcilerin oluşturduğu “Obalar” belirlenmiştir. Obalara verilen görevlerin hepsi başarı ile çok kısa zamanda yerine getirilmiştir. Sonrasında, obalarda bulunan tecrübeli izcilerimiz, yeni başlayan izci arkadaşlarına “Kol Komutları”, “Düdük Komutları”, “ İzci Düğümleri” konularını uygulamalı olarak anlatmış ve öğrenmelerine yardımcı olmuşlardır. Sonrasında hep birlikte öğrenilen konular spor salonunda, izci oyunları ile birleştirilmiş ve yeni izcilerimizin pekiştirmesi sağlanmıştır.  Etkinliğimizin sonunda, orta meydanda yakılan “Kamp Ateşi” hepimizin ısınmasını aynı zamanda da bir ateşin etrafında toplanmanın mutluluğunu yaşamamıza neden olmuştur. Saatler 22.30’u gösterdiğinde yeni başlayan izcilerimiz ile vedalaşıp daha tecrübeli izcilerimiz ile diğer çalışmalara geçilmiştir. Çeşitli etkinlikler yapan izcilerimiz 23:30 itibari ile dinlenmeye çekilmişler ve sabah yapılacak olan teftiş için ön hazırlıklarını yapmışlardır. Sabah 7’de kalkan izcilerimiz, güne hazırlandıktan sonra saat 8’de sabah teftişi yapılmıştır. Teftiş sonrasında hep birlikte yapılan kahvaltı sonrasında öğrencilerimizden ek ders çalışmaları için sınıflarına yönlendirilmişlerdir. Kalan izcilerimiz ile etkinlik değerlendirme raporlarını yazmışlardır.

Etkinliğin organizasyonu sırasında bizlere her türlü yardımı fazlası ile yapan, Kampüs Müdürlüğümüze, Kadak Güvenliğe, Yıldız Yemek yöneticileri ve personeline, Euro Clean yöneticileri ve personeline ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca, izcilerimizin etkinliğimize katılmasına izin veren sayın velilerimize, okuldaki tüm çalışmalarımızı her zaman destekleyen sayın yönetici ve idarecilerimize bir kez daha teşekkür etmek isteriz.

İzcilik Kulübü Sorumlu Öğretmeni
Erem Öğüt

09 Ocak 2019 Çarşamba

İlgili Haberler